fbpx
Para Młoda patrzy sobie glęboko w oczy po ceremonii.

Kameralna Ceremonia w gronie najbliższych – czy to może się udać?

Organizując ślub często stajemy przed wyborem zorganizowania wielkiego wesela albo zaproszenia tylko najbliższych osób na kameralną Ceremonię. Proszę podnieść rękę kto się z tą wizją nie zderzył? No właśnie. Chciałabym Wam dzisiaj przybliżyć plusy i minusy zorganizowania małej ceremonii ślubnej i oczywiście pokazać z niej zdjęcia. Uwierzcie mi będzie magicznie.

Plusy i minusy kameralnej Ceremonii Ślubnej

Dla mnie osobiście największym plusem organizacji małego ślubu jest mniej stresu. Dużo mniej stresu. Otaczacie się tylko najbliższymi ludźmi. Takimi, z którymi macie na co dzień kontakt. Takimi, którzy Was znają i wiedzą jacy jesteście. I często w pełni rozumieją to, dlaczego chcecie małą ceremonię, a nie ślub na 100 czy 150 osób. Możecie zaprosić tylko najbliższych, tak jak zrobili to Kasia i Sławek, których zdjęcia zaraz zobaczycie, albo zrobić mniejszy ślub na 30-40 osób. Wybór należy do Was 😉

Mniej stresu wynika też z tego, że nie występujecie przed mnóstwem ludzi. Pierwszy taniec (o ile go chcecie), krojenie tortu, podziękowania dla rodziców to zupełnie inny wymiar. Jest kameralnie, szczerze i bez przedstawienia, które czasem odgrywa się na takich uroczystościach. Nie wszyscy przecież lubimy być w centrum zainteresowania i to naprawdę potrafi czasem paraliżować.

Minusem zdecydowanie jest ograniczenie w wyborze sali. Często może być też problem z zorganizowaniem takiego ślubu w sobotę. Bo jednak sale nastawiają się wtedy na większy zarobek, a nie ukrywajmy bardziej opłaca im się zrobić wielkie wesele niż mała uroczystość. Ale jeśli Wam zależy to naprawdę warto dopytać. Tak się zastanawiam czy to na pewno minus? Bo jednak to, że odpadnie Wam sporo miejsc ogranicza wybór i może być łatwiej się zdecydować. Możecie też pomyśleć nad innym rozwiązaniem jak np. wesele w ogrodzie rodziców lub zdecydować się na piękne, małe miejsca, które są niedostępne dla większych wesel. A może będzie to piękny pretekst, aby zorganizować ślub w górach? Albo nad morzem? Kameralna, bardzo intymna atmosfera i tylko Wasi najbliżsi. Możecie ten plan zrealizować niezależnie czy będzie to ślub cywilny czy kościelny.

Na pewno ogromnym plusem będzie budżet. Możecie wtedy naprawdę poszaleć i zdecydować się na rozwiązania, o których zawsze marzyliście. Możecie zorganizować inne krzesła na salę, zdecydować się na inne oświetlenie, może dodatkowe atrakcje? Mniej ludzi to mniejszy koszt za talerzyk na sali. Niby prosta kalkulacja, ale zastanowienie się nad liczbą gości i tym kogo chcemy mieć tego dnia blisko siebie to bardzo ważna rzecz. Jeśli więc szukacie oszczędności na ślubie to to jest bardzo ważny punkt.

Jak urozmaicić kameralny ślub?

Z perspektywy czasu widzę, że jest jedno bardzo piękne rozwiązanie, które każdy ślub, nie tylko te kameralne, uczyni bardzo wyjątkowym. Jakie? Pomyślcie o napisaniu własnych przysiąg. W gronie Waszych najbliższych dużo łatwiej będzie Wam je przeczytać. Nie muszą to być eseje na kilka stron, wystarczą słowa prosto z serca. Czasem wiersz, który idealnie do Was pasuje, czasem słowa piosenki. Jak widzicie możliwości jest wiele, a ładunek emocjonalny, który się z tym wiąże jest nie do opisania i nie do podrobienia przez nikogo innego.

Jeśli nie chcecie czytać ich przy wszystkich, pomyślcie o przeczytaniu ich sobie w pokoju? Może w ogrodzie? Tylko we dwoje. Chodzi przede wszystkim o Was, o spełnienie Waszych marzeń, o Waszą miłość. Nie ukrywajmy, że takich chwil, jak ślub, nie ma wiele w naszym życiu. Warto go uczynić bardziej wyjątkowym.

Kameralne Ceremonie mają swoje plusy i minusy. Można je kochać, ale nie chcieć takiej zorganizować. Najważniejsze to zrobić ślub zgodny z Waszymi oczekiwaniami i marzeniami. Nie bójcie się decydować na zupełnie inne rozwiązania – bo to Wasz dzień. Jedyny, wyjątkowy i często nie do powtórzenia. Choć stresu przy organizacji nie zabraknie, to jednak to wydarzenie nie może równać się z niczym innym. Sam to przeżyłam i wiem co mówię 😉

Zapraszam Was na krótką, ale bardzo wzruszającą opowieść z kameralnego ślub cywilnego u Kasi i Sławka. Otoczyli się najbliższymi sobie ludźmi, napisali własne przysięgi i zdecydowali się po prostu celebrować ze sobą te najważniejsze chwile. Czy może być coś piękniejszego? Zainspirujcie się i zobaczcie jak piękne mogą być śluby robione w zgodzie ze sobą i według własnych pragnień i marzeń!

Miejsce: Kręgski Młyn, który znajduje się w pobliżu Starogardu Gdańskiego

kregski mlyn sala wesela
Suknia ślubna koronkowa jest zawieszona na szafie. Obok na zdjęciu widac biżuterie Panny Młodej.
Bukiet i obrączki ślubne.
Panna Młoda pisze przysięgę na ślub.
Dodatki Pana Młodego - buty ślubne, skarpetki, zegarek i notes z przysięgą ślubną.
Przygotowania Pana Młodego w hotelowym pokoju w kręgskim młynie.
Panna Młoda ubiera sukienkę ślubną.
Przygotowania Panny Młodej i gości do kameralnej ceremonii w ogrodzie.
prezent panna mloda
portret slubny pan mlody
portret panna mloda
druhny panna mloda
fotograf slubny gdansk starogard
Kameralna ceremonia w ogrodzie przy sali weselnej.
Panna Młoda idzie do ołtarza, przy której odbędzie się ceremonia ślubna.
kameralny slub kregski mlyn
przysiega kameralny slub starogard
Para Młoda całuje się po przysiędze.
Panna Mloda czyta swoją przysięgę slubną
Para Młoda zakłada obrączki.
Para Młoda całuje się po Ceremonii.
Para Młoda wznosi toast po ceremonii.
portret rodzinny po ceremonii
Plener ślubny przy sali w dniu ślubu. Para Młoda siedzi w słoneczny dzien na ławce i patrzy sobie czule w oczy.
Pan Młody czuje patrzy na swoją żonę. Fotografia ślubna gdańsk sopot gdynia

Leave a Comment

Shopping Cart