fbpx

Regulamin sesji

Fotografuję sesje w sposób naturalny, bez sztywnego ustawiania i wciskania w jakieś ramy. Zależy mi przede wszystkim na pokazaniu Was takimi jakimi jesteście lub jaka jesteś. Decydując się na sesję potwierdzacie, że zapoznaliście się z moim portfolio i akceptujecie mój styl fotografii oraz kolorystykę zdjęć, jak również zgadzacie się na to, że pokażę Was na zdjęciach według własnej wizji.

Należy pamiętać, że na końcowy efekt zdjęć mamy wpływ wszyscy, nie tylko ja. Zadbajcie więc o siebie nawzajem przed sesją jak i w dniu sesji. Jeśli się pokłócicie lub zdarzy się coś niemiłego postarajcie się dogadać przed sesją. Podczas sesji i tak wyczuję, że coś jest nie tak i nie jestem w stanie wtedy nic zrobić.

Bardzo duży wpływ na zdjęcia mają również warunki pogodowe, na które nie mamy wpływu. A jeśli sesja odbywa się w domu to warunki oświetleniowe we wnętrzu. Pracuję tylko przy świetle zastanym, więc nie przychodzę do Was do domu z dodatkowymi lampami, które zmienią Wasze wnętrze. Jeśli robimy sesję w wynajętym apartamencie konieczne jest, abym wcześniej zobaczyła jak to miejsce wygląda. Jestem w stanie przygotować się wtedy do sesji. Jeśli sesja jest u Was w domu również proszę o przesłanie kilku zdjęć.

Regulamin sesji zdjęciowych

 

 1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu, dzięki temu w dniu sesji nie musicie wypełniać dla mnie dodatkowych dokumentów.
 2. Aby zrealizować usługę Fotograf potrzebuję Imię i nazwisko oraz numer telefonu.
 3. Rezerwacja danego terminu następuje po wpłacie zadatku oraz potwierdzeniem z Waszej strony jaki termin wybieracie. Jeśli wysyłam Wam informacje o wolnym terminie nie jest to jednoznaczne z jego rezerwacją.
 4. Na sesję zdjęciową umawiamy się na konkretną godzinę. Jeśli przewidujecie spóźnienie lub nie zdarzycie powiadomcie mnie. W miarę możliwości na sesje dojeżdżamy razem lub dojeżdżam osobno. Ustalamy to przed sesją. W przypadku spóźnienia powyżej 30 minut czas odliczany jest od czasu sesji.
 5. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć ze względu na pogodę maksymalnie 2 razy. Sesja odwoływana jest na godzinę / pół godziny przed ustalonym terminem w przypadku porywistego deszczu, wiatru bądź burzy. Ciemne chmury nie są powodem do odwołania zdjęć, a mogą dodać niepowtarzalnego charakteru zdjęciom. Czasem naprawdę warto zaryzykować. Ta sama zasada obowiązuje również w przypadku zachorowania.
 6. Płatność za sesję pokrywacie w dniu sesji gotówką lub przelewem. Jest również możliwość skorzystania z płatności na telefon. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.
 7. Cena sesji obejmuje tylko sesję fotograficzną. Wysyłka odbitek i albumów jest dodatkowo płatna i wynosi 15 zł (Paczkomat Inpost).
 8. Sesję zdjęciową możecie wykupić w formie vouchera według cennika, który znajduje się na stronie w zakładce OFERTA. Voucher jest imienny i nie podlega wymianie na gotówkę. Nie można go przekazać innej osobie. Ważność vouchera wynosi 6 miesięcy, po tym terminie nie realizuję sesji. Każdy voucher ma wskazaną ostateczną datę ważności.
 9. Po sesji otrzymacie zdjęcia po wstępnej selekcji. Selekcja wykonywania jest przeze mnie i nie otrzymacie rozmazanych, nieostrych lub zdjęć, na których wyglądacie niekorzystnie np. macie jedno oko przymknięte lub dziwną minę.
 10. Link do galerii w serwisie zalamo otrzymacie w ciągu 7 dni od dnia wykonania sesji. Za pośrednictwem strony wybieracie zdjęcia w ilości zgodnej z zakupionym pakietem. Wydruk odbitek jest z dokładnie tych samych, wybranych przez Was plików elektronicznych. Wyboru możecie dokonać do 30 dni, po tym terminie wybór zdjęć wykonuję samodzielnie. Nie ma potem możliwości zmiany wybranych ujęć, możecie jedynie dokupić dodatkowe zdjęcia.
 11. Zdjęcia gotowe są do 14 dni od dnia wyboru zdjęć oraz po pełnym opłaceniu dodatkowego zamówienia oraz odbitek. Zdjęcia przekazywane są w osobnej galerii, z której możecie pobrać pliki w wersji elektronicznej.
 12. Obrobione zdjęcia otrzymujecie w ilości podanej w wybranym pakiecie. Każde dodatkowe ujęcie jest płatne wg cennika podanego na stronie: www.manikowskafotografia.pl w zakładce OFERTA tak samo jak dodatkowe odbitki ponad wybrany pakiet.
 13. Gwarantuję wykonanie sesji na poziomie, który widzicie w portfolio. Jednak ostateczny efekt sesji zależy w głównej mierze od Waszego zaangażowania podczas sesji. Na sesji podpowiadam Wam jak możecie się ustawić oraz co zrobić. Ale najlepsze efekty otrzymujemy wtedy kiedy otwieracie się i jesteście sobą. Nie musicie spełniać moich oczekiwań co do wyglądu zdjęć, mi zależy na pokazaniu Was takimi jakimi jesteście. Na samej sesji dużo się dotykacie, przytulacie i miziacie 😉
 14. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.
 15. Wybrane przez Was zdjęcia jak i surowe pliki przechowuję pół roku. Po tym czasie nie ma możliwości dobrania dodatkowych ujęć z sesji.
 16. Moje fotografie są naturalne i pokazujące Was. W związku z tym informuję, że nie przerabiam tego jak wyglądacie na sesji. Nie zmieniam sylwetki, kolorów sukienki, nie usuwam zmarszczek czy trądziki. Wykonuję jedynie lekki retusz w postaci usunięcia wyprysków, siniaków lub zadrapań.
 17. Z mojej strony zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż wskazane poniżej oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona. Informacja o przetwarzaniu Waszych danych znajduje się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie: http://kmfotografia.pl/polityka-prywatnosci/ , a biorąc udział w sesji akceptujecie jej warunki.
 18. Podczas sesji lub po jej wykonaniu ustalamy czy wyrażacie zgodę na publikację zdjęć z sesji. Decyzję możecie również podjąć po otrzymaniu gotowych zdjęć. Jako fotografowi bardzo zależy mi na tym, abyście tą zgodę wyrazili, ponieważ dzięki temu mam możliwość pokazania ich na mojej stronie internetowej i platformach społecznościowych, czasem także w materiałach promocyjnych drukowanych – to znaczy w albumach, na ulotce papierowej.  Zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta.
 19. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania. Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.
 20. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to ja posiadam prawa autorskie.
 21. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.
 22. Fotograf nie odpowiada za na wypadki na sesji. Nie raz decydujemy się na plener w dzikich okolicznościach i w takich sytuacjach każdy odpowiada i uważa na siebie.
 23. Ubiór na sesję ustalamy indywidualnie. Przed sesją mogę Wam pomóc dobrać stroje, ale wybranie stylizacji leży po stronie Klienta. Przygotowujecie maksymalnie 2 stylizacje. Dla mnie ważniejsze niż ubiór jest to jak Wy się czujecie. Wybierajcie więc wygodne ubrania, które pasują do Was. Nie przebierajcie się na sesję za kogoś innego.
 24. Jeśli decydujecie się na sesję u siebie w domu należy wysprzątać mieszkanie i pochować wszelkie przeszkadzajki tj. płyny, ścierki, wystające kable, naczynia. Najczęściej te rzeczy wchodzą w kadr, a ze zdjęć nie ma możliwości ich usunąć. Nie ubierajcie również wzorzystej, kolorowej pościeli. Jeśli nie wiecie czy Wasze mieszkanie nada się do zdjęć wyślijcie mi poglądowe zdjęcia wszystkich pomieszczeń. Nie zawsze potrzebujemy całego mieszkania, czasem wystarczy jedno pomieszczenie.
 25. Wszelkie dodatkowe opłaty za wejścia do danych miejsc, obiektów lub na jakiś teren ponosi Klient.

Staram się dbać o swoje życie prywatne i oddzielać je od pracy. Dlatego na wszelkie zapytania i wiadomości staram się odpowiadać w ciągu 24 godzin w dni robocze. Pod telefonem dostępna jestem do godziny 18. W weekendy i święta nie pracuję. O wszelkich dłuższych urlopach staram się informować na bieżąco.

Regulamin obowiązuje od dnia 21.01.2022r.

Shopping Cart