fbpx

Akt Pary w studio | Co zrobić, żeby aby wyszło sensualnie?

Zastanawiałaś się kiedyś jak wygląda subtelny akt Pary w studio? Jak to zrobić, jak to wygląda w praktyce? I jak zrobić zdjęcia, aby wyszło delikatnie i bez wulgarności? Postaram Ci się przybliżyć ten temat w dzisiejszym wpisie. 

Kiedy szukałam tematu na moją pracę dyplomową nie musiałam się za długo zastanawiać.. Lubiłam od zawsze rozbierać ludzi do zdjęć i takim sposobem zdecydowałam się na temat aktu przy robieniu mojej pracy dyplomowej. A, żeby było trudniej szukałam Pary, która zdecyduje się stanąć przed moim obiektywem. Wyobraź sobie miny ludzi, kiedy faktycznie zaczęłam takiej Pary szukać – było wesoło 😉 

Takim oto pięknym zrządzeniem losu było spotkanie z Dagmarą i Janem na sesji – wspaniałą Parą aktorów, którym do dzisiaj jestem wdzięczna za tą sesję. Pozwoliła mi nie tylko zrozumieć co w fotografii kocham najbardziej, ale dzięki Nim udało się zrobić coś zupełnie innego i nieszablonowego.

Tutaj znajdziesz też odpowiedź na to jak ich znalazłam. Jeśli poszukujesz ludzi do odważnych sesji staraj się rozglądać w środowisku artystów, którzy są otwarci na tego typu projekty.  To oni są w stanie, jeszcze przed realizacją sesji, wyobrazić sobie jak będzie to docelowo wyglądać. Proponują wiele rzeczy od siebie i przede wszystkim nie mają tak dużej krępacji ciała, ponieważ są oswojeni z ekspozycją swojego ciała innym osobom. Jeśli nie znasz nikogo w takim środowisku poszukuj ludzi na różnego rodzaju forach, teraz chociażby instagram daje nam wiele możliwości do znalezienia takich osób. 

Nie chciałam, aby akty wypadły wulgarnie. Zależało mi na pokazaniu bliskości, ale też ograniczeń, które wynikają z relacji między kobietą a mężczyzna. Przede wszystkim kolory miały ukazać różnice, które można interpretować na wiele sposobów. Ale poza różnicami chciałam, aby te kolory mimo wszystko się przenikały. Rzadko kiedy, nawet bardzo rzadko cokolwiek jest tylko białe, albo tylko czarne. Zawsze szukamy środka. 

Chciałam, żeby akty zakochanych ludzi bardzo minimalistycznie ukazały relacje między ludźmi. Tutaj nie ma podziałów, są wzloty i upadki. I czasem szalona namiętność, która prowadzi do uniesień. 8 fotografii, które możesz zinterpretować na wiele sposobów.

Poniższe akty wiele odsłaniają, ale to w jaki sposób je ujęłam nie powodują, że stają się wulgarne. Tutaj możesz zadać sobie pytanie co powoduje, że akty stają się wulgarne? Dużo zależy co Ty uważasz za wulgarne. Co dla Ciebie stanowi przekroczenie granicy wulgarności. Dla jednych będzie to pokazanie sutków, dla innych wyeksponowanie całego ciała. Jak wielu ludzi tak wiele definicji. Najważniejsze, żebyś robiła wszystko w zgodzie ze swoimi przekonaniami. 

Myślę, że wystarczająco przybliżyłam Ci temat aktu Pary. Gdyby pojawiły się jakieś pytania – pytaj w komentarzach, a chętnie na nie odpowiem 😉 

Tymczasem zapraszam do oglądania.. 

I jak Ci się podoba moja praca dyplomowa? Podziel się w komentarzu swoją opinią 😉

Jeśli Ci mało i chcesz więcej zapraszam na ostatnią realizację sesji Pary w wannie! Kliknij tu ;)

Shopping Cart